ICT ve Kodlama

Teknoloji günümüz çocuklarının yakından ilgilendiği bir araçtır. Okul Öncesi gruplarımızdan başlayarak öğrencilerimizi sağlam bir temelle yarınlara hazırlamak için, eğitimin vazgeçilmez bir parçası olan teknoloji okullarımızda etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Teknolojiyi verimli kullanan bireyler yetiştirmek için, bilgisayar eğitimi programımız okul öncesi eğitim merkezinde başlar ve lise sona kadar devam eder. Bilgisayarın kullanım amaçlarının neler olduğunu bilme, bilgisayarı açma-kapama, temel birimleri tanıma, klavye ve fare kullanımına yönelik el becerilerini kazandırma okul öncesinde uygulanan programın hedefleri arasındadır. Bilgisayar destekli eğitim, çocukların el göz koordinasyonlarını, algılama yeteneklerini, bilişsel gelişimlerini ve yaratıcıklarını da geliştirmektedir.

Tablet kullanımının da yer aldığı programımızda, öğrencilerin teknolojiyi doğru ve etkili kullanmalarına rehberlik edilmektedir. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayan, eğlenirken öğrenebilmelerini destekleyen uygulamaların yanında, kodlama dersleri de tablet destekli olarak yürütülmektedir.